Telefon
Telegram

Neden PHP ?

Neden PHP ?

Neden PHP ?

29 Ekim 2018, 19:47 - 0 Yorum

Neden PHP?

Sayısal anlamda artık milyonlara ulaşan web sitesiyle beraber, aranan içeriklere ulaşmak için ana kaynak olarak internet yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. Olağanüstü niteliğe sahip bir web uygulaması sahip olmak ya da internet sitesi yaptırmak isteyen insanlar tercih olarak PHP seçiminden yana karar kılmaktadır.

Özellikler bakımından farklı çeşitlilik sunmak isteyen kullanıcılar genelde PHP tercih etmektedir. Çünkü maharetli olan kod yazma diliyle web sayfalarının daha canlı ve interaktif olmasını sağlamaktadır. Daha birden çok özelliği bünyesinde barındırmasıyla beraber, birçok site üzerinde bu dil kullanılmaya doğru yönlendiriyor. Diğer yandan web sitesi yapılması için kaybedilen zaman kıymetli bir yatırım olduğu için, dinamik açıdan bir site elde edilmesi için PHP dil bakımından diğer programlara oranla daha hızlı ve kolay olmasıyla bilinmektedir.

Açık Kaynaklı Olması

PHP kullanım gören genel lisansıyla beraber tamamen ücretsiz olarak edinilebilmektedir. PHP ile beraber MySQL, Apache Server ve metin editörleri gibi yazılımlarında kullanılması da tamamen ücretsizdir. Böylelikle PHP web siteleri bakımından gerekli tüm araçlar ve çözümleri sunmasıyla kendisini dünya da açık kaynaklı dil olarak tanıtmıştır. Böylelikle tüm dünya ülkelerinde kabul görmesinin de önünü açmıştır.

Çoklu Platforma Sahip Olması

 

Windows, UNIX ve Linux ile problemsiz bir şekilde PHP çalışmalarını gerçekleştirdiği için platformlu uygulamalarının geliştirilmesinde etkin rol oynar. Apache ve MySQL ile rahat şekilde arayüzlenebilmektedir. Farklı web sunucuları ve işletim sistemleri ile de uyum içerisinde çalışması PHP’nin önemini bir kez daha vurgulamıştır.


Etiketler:


Yorumlar

Yorum Yaz